Матчы накаўта ў FIFA 2022

1/8 фіналу прайшлі з 3 па 7 снежня.Пераможцы групы А Нідэрланды забілі галы праз Мемфіса Дэпая, Дэйлі Блінда і Дэнзела Дамфрыса, калі яны перамаглі ЗША з лікам 3:1, а Хаджы Райт забіў за Злучаныя Штаты.Месі разам з Хуліанам Альварэсам забіў трэці гол на турніры, вывеўшы Аргентыну наперад у два мячы над Аўстраліяй, і, нягледзячы на ​​аўтагол Энца Фернандэса ад удару Крэйга Гудвіна, Аргенціна выйграла з лікам 2:1.Гол Аліўе Жыру і дубль Мбапэ дазволілі Францыі атрымаць перамогу над Польшчай з лікам 3:1, а Роберт Левандоўскі забіў адзіны гол за Польшчу з пенальці.Англія перамагла Сенегал з лікам 3:0, галы забілі Джордан Хендэрсан, Гары Кейн і Букаё Сака.Дайзен Маэда забіў за зборную Японіі супраць Харватыі ў першым тайме, а Іван Перышыч забіў гол у другім.Ні адна каманда не змагла выявіць пераможцу, а Харватыя перамагла Японію з лікам 3:1 у серыі пенальці.Вінісіус Жуніёр, Неймар, Рычарлісан і Лукас Пакета забілі за Бразілію, але залп паўднёвакарэйца Пайка Сын Хо скараціў дэфіцыт да 4:1.Матч паміж Марока і Іспаніяй скончыўся нулявой нічыёй на 90-й хвіліне, пасля чаго сустрэча перайшла ў дадатковы час.Ні адна каманда не змагла забіць гол у дадатковы час;Марока выйграла матч з лікам 3:0 па пенальці.Хет-трык Гансала Рамаса прывёў Партугалію да перамогі над Швейцарыяй з лікам 6:1, галы забілі Пепе з Партугаліі, Рафаэль Герэйру і Рафаэль Леан і Мануэль Аканжы са Швейцарыі.

Чвэрцьфіналы адбыліся 9 і 10 снежня.Харватыя і Бразілія скончылі 0-0 пасля 90 хвілін і пайшлі ў дадатковы час.Неймар забіў бразіліі на 15-й хвіліне дадатковага часу.Харватыя, аднак, зраўняла лік дзякуючы Бруна Петкавічу ў другім перыядзе дадатковага часу.Пры нічыйным матчы серыя пенальці вырашыла спаборніцтва, а Харватыя выйграла ў серыі пенальці з лікам 4:2.Науэль Маліна і Месі забілі за Аргентыну, а незадоўга да канца гульні Ваўт Вегхорст зраўняў лік двума галамі.Матч перайшоў у дадатковы час, а затым у серыі пенальці, у выніку якіх Аргенціна перамагла з лікам 4:3.Марока перамагла зборную Партугаліі з лікам 1:0, а Юсеф Эн-Несіры забіў гол у канцы першага тайма.Марока стала першай афрыканскай і першай арабскай краінай, якая дайшла да паўфіналу спаборніцтваў.Нягледзячы на ​​тое, што Гары Кейн забіў пенальці за зборную Англіі, гэтага было недастаткова, каб перамагчы Францыю, якая выйграла з лікам 2:1 дзякуючы галам Арэльена Чуамені і Аліўе Жыру, адправіўшы іх у другі паўфінал чэмпіянату свету запар.

Прыходзьце і распрацуйце свой уласны парасон, каб падтрымаць каманду!

Час публікацыі: 13 снежня 2022 г